Kaip pasirinkti savo verslui tinkamą teisininką?Pasirinkti tinkamą teisininką savo verslui gali būti nemenkas iššūkis. Bet kuris verslas, nepaisant jo dydžio ar veiklos, susiduria su teisiniais klausimais: nuo įmonės vidaus dokumentų rengimo, įvairių sandorių/sutarčių sudarymo iki ginčų nagrinėjimo. Todėl yra labai svarbu pasirinkti tinkamą teisininką, atitinkantį jūsų verslo poreikius.


Every Law komanda išskyrė esminius punktus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis teisininką.


Teisininko patirtis


Ieškant teisininkų, dažnas verslininkas pirmiausiai kreipia dėmesį į draugų, pažįstamų rekomendacijas. Rekomendacijos, žinoma, yra naudinga informacija, tačiau labai svarbu įsivertinti ar rekomendacijos yra iš panašaus verslo srities atstovų, panašaus dydžio įmonių. Kitu atveju, reikia pasikliauti teisininko patirtim ir atsižvelgti kokioje srityje jis specializuojasi. Pavyzdžiui, vienas teisininkas gali daugiausiai patirties turėti baudžiamosiose bylose, kitas specializuotis žmonių teisių bylose, kas, pavyzdžiui, „startupui“ gali būti visiškai neaktualu. Todėl žinokite, ko ieškote.


Teisininkas, kalbantis Jūsų kalba


Teisininkas yra jūsų verslo partneris, ir jūs turite įsitikinti, kad šis partneris kalba jums suprantama kalba. Svarbu suvokti, kad teisė nėra „tamsusis menas“ ar negirdėta „užsienio kalba“ ir geras teisininkas gali ne tik jam įprastais terminais cituoti teisės aktus, tačiau taip pat sugeba ir rasti bendrą kalbą su verslininku, gali su juo diskutuoti ir perteikti informacją suprantama kalba. Tam yra skirtos nemokamos konsultacijos, kurių metu su teisininku galite aptarti jums rūpimus klausimus ir galimus sprendimus. Tai vienas puikiausių būdų įsitikinti ar teisininkas yra tinkamas jūsų verslui.


Paslaugos kaina ir atsiskaitymo sistema


Siekite maksimalaus skaidrumo ir aiškumo. Aptarkite paslaugos kainą ir atsiskaitymo tvarką iš anksto: ar paslauga bus apmokestinama valandiniu įkainiu ar fiksuota suma už atliktą darbą? Taip pat derėkites dėl jūsų poreikius labiausiai atitinkančio atsiskaitymo varianto. Pavyzdžiui, galbūt verslo pradžioje jums reikės labai daug teisinių konsultacijų ir dokumentų parengimo, todėl mažinant išlaidas būtų protinga rinktis mėnesinį abonementinį atsiskaitymą. Tačiau veiklai įsibėgejus, reikėtų įsivertinti teisinių paslaugų poreikį ir galbūt pereiti prie valandinio užmokesčio už paslaugas. Visuomet klauskite teisininko, kaip galima sumažinti išlaidas, ir ieškokite optimaliausio jūsų verslui sprendimo.


Darbo greitis ir operatyvumas


Prieš pasirenkant teisininką, reikėtų išsiaiškinti kaip greitai ir operatyviai jis gali reaguoti į jūsų užklausas. Reiktų išsiaiškinti, ar gavęs darbo, teisininkas gali iš karto pradėti dirbti. Jei ne, tada sužinoti galimas to priežastis? Taip pat visuomet reikėtų įsivertinti darbo eigą, planuojamus atlikti veiksmus ir kiekvieno veiksmo apytikslią darbo trukmę. Ne ką mažiau svarbu žinoti, ar dirbsite tik su vienu pasirinktu teisininku, ar su jų grupe, ar yra tikimybė, kad kiekvieną kartą su jumis bendraus vis kitas teisininkas.


Teisininko požiūris į Jūsų verslą ir vertės jam sukūrimas


Teisininkas, pirmiausia, yra ilgalaikis jūsų verslo partneris, kuris turėtų jums ir jūsų verslui siekti maksimalios naudos. Į jį verta kreiptis ne tik tada, kai užgriūna bėdos, nes šis partneris gali būti naudingas kiekviename verslo vystymosi etape ir padėti išvengti didelių rūpesčių, laiko ir finansinių sąnaudų ateityje.


Teisinių žinių atnaujinimas


Rinkitės partnerį, galintį jus informuoti apie esminius pasikeitimus teisės aktuose. Taip sutaupysite daug laiko, nereikės samdyti papildomų konsultantų ir išvengsite begalės nesusipratimų ar rūpesčių. Pasirinkę teisininkų įmonę, užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite informaciją apie teisės aktų atnaujinimus ar kitas svarbias jums teisės aktualijas.Registruokitės ir gaukite EveryLaw teisininko konsultaciją nemokamai www.everylaw.lt